Youtube’de Reklam Atlama Devri Bitiyor!

0
2834
Youtube'de Reklam Atlama Devri Bitiyor!

Youtube Bumper reklam devri başlıyor! Youtube, “Reklam Atla” düğmesinin devrini bitirerek sonuna kadar seyredilmesi zorunlu olacak yeni reklam formatını yayına alıyor.

youtube-bumper-reklamBumber isimli yeni reklamlar toplam 6 saniye uzunluğunda olacaktır ve reklam atlama özelliği bulunmayacaktır. Öte yandan, Youtube Bumper reklamları, +15 saniyelik ana reklam kampanyalarının yardımcı enstrümanı olarak kullanılmasını istiyor. Bir anlamda, kampanyanın +15 saniyelik ana video’sunun reklam olarak oynatıcak fakat Bumber reklamlar’da küçük teaser’lar olarak kampanyada yer alacaktır.

Google’ın planına göre, 6 saniyelik Bumper reklamlar Mayıs ayında yayına başlayacaktır. Şimdiden büyük reklam müşterilerinin reklam ajansları, yeni kampanyalar için 6 saniyelik Bumper reklamları hazırlamaya başladılar.

Bir çok izleyiciyi rahatsız edecek bu özellik Youtube’de reklamı atla düğmesinin çıkması için 5 saniye bile beklemekten rahatsız olanların, 6 saniyelik reklamları zorunlu izlemesi şimdiden twitter’da şikayet tweet’leri gözümde canlanıyor 🙂 Bonus olarak bu zorunlu reklamlar video içinde birden fazla seyirci karşısına çıkacak olması ihtimali oldukça yüksek.

İlk sen yorum yap!

Cevap ver