Yepyeni Bir Grafik Tasarım Project Felix

0
1376

Adobe’nin düzenlediği ve “yaratıcılık konferansı” olarak bilinen Adobe MAX 2016 yepyeni bir grafik tasarım programını ilan etti. Bu program kendine özgü özellikleri ile dikkat çekmeyi başardı.

grafik-tasarim-project-felixAdobe’nin yeni tasarım programının ismi Project Felix olarak belirlendi. Project Felix, kullanıcılarına 2D ve 3D çalışmalar gerçekleştirme vaadinde bulunuyor. Ayrıca bu uygulama ile tasarımcıların 3D modellemeyi önceden bilmelerine gerek bırakmıyor.

Kullanıcılar bu programda 3D modelleme için gerekli materyalleri ve Adobe Stock‘taki ışıklandırma seçeneklerini bir arada buluyor. Kamera açılarını değiştirip, ışıkla oynayarak istedikleri modellemeyi üretebilecekler. Program tüm bu işlemleri makine öğrenme algoritması ile sağlıyor. Böylece tasarımcının elde etmek istediği perspektifi bulması kolaylaşıyor. V-Ray ile gerçek zamanlı render yapabilmeleri sağlanıyor. Ayrıca tasarımcı çalışmaya devam ederken ön izleme yapma olanağına kavuşuyor.

Ne diyelim! Tasarımcılar için çok güzel bir haber olduğu aşikar. Adobe uzun yıllar daha tasarımcıların ilk tercihi olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

İlk sen yorum yap!

Cevap ver