Web Tasarım Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Kural

0
1291
Web Tasarım Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken 5 Kural

Eğer bir işletme sahibiyseniz kesinlikle bir web sitesine ve sosyalmedya hesaplarına sahip olun. Çünkü hitap ettiğiniz kitlelerle anlık iletişim çok önemlidir. Müşterilerinizin istek, şikayet veya firmanızdan beklediği talepleri anında bilgisayar başından öğrenebilirsiniz.

Bir web sitesi yaptırırken mutlaka dikkat etmeniz gereken kurallar vardır. Sizinde bu önerileri dikkate almanızı öneririz.

1 – Kendi düşündüklerinizi bir kenara bırakın, ziyaretçilerinizi düşünün

Web siteniz sizin kişisel bir eviniz veya arabanız değildir. O yüzden kendi zevklerinizle bir araya gelen web tasarımı kesinlikle istemeyin. Genel olarak kullanıcıya hitap eden ve sürekli gelişen tasarım trendlerinden yararlanın.

2 – SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) puanı yüksekte olan sağlam bir web sitesi yaptırın

SEO, web sitenizin belirlendiği anahtar kelimeleri ile Google ve diğer arama motorlarında üst sıraya çıkarma işlemidir. Hedef kitlenizin en çok aradığı kelimeler üzerine “anahtar kelimeler” üzerine bir çalışma ve SEO uyumlu web sitesi yaptırın.

3 – Responsive (Mobil Uyumlu) tasarıma sahip olsun

Son zamanlarda mobil sihazlardan web sitelerine giriş olanı ileri derecede artış içindedir. Bu yüzden mobil uyumlu bir web sitesi kullanıcılarızın, web sitenizde daha fazla kalmasını sağlar. Mobil uyumlu olmayan web sitelerinde kullanıcılar artık fazla zaman harcamadan yoruluyor ve hemen çıkıyorlar.

4 – Özgün içerikler oluşturun, kopyalama yapmayın

Arama motorları için web sitenizi alt sıralara düşürecek etkenlerden bir tanesi. Web sitenizin tamamen özgün olması üst sıralarda çıkması ve orjinallik açısından önemlidir. Başka sitelerden veya rakiplerinizin yazılarını, görsellerini kullanmayın. Bu sizin kalitenizi düşürür.

5 – İşi uzmanına bırakın, tebrübeli kadrolarla çalışın

Artık çoğu yerlerde çok ucuza web tasarım yapacağını söyleyen kişilerin afişleri sokaklarda, duraklarda mevcut. Fakat yaptığı tasarımlar genel olarak 2000’li yılların trendlerini barındıran tasarımlar içeriyor. Web tasarım yaptıracağınız firmayı çok iyi seçmelisiniz. Eğer gelirlerinizi ve müşteri vitrininizi iyi pazarlamak istiyorsanız bu onuda harcadığınız paraya kesinlikle acımamalısınız. Çünkü tavuk gelecektir mutlaka.

Not: Bazı firmalar gibi işlerinizi yaptırırken aslan, ödemeye gelince kedi tiplerinden olmayın. Verilen zamanda ödemelerinizi yapmanız firma ve sizin açınızdan en sağlıklısı olacaktır. 🙂

İlk sen yorum yap!

Cevap ver