SoundCloud’a Rakip ‘CloVoice’ Projesi

0
1932
SoundCloud'a Rakip 'CloVoice' Projesi

Müzik ile eğlencenin birleşeceği bir platform olan CloVoice, insanların kendi söylemiş oldukları müzikleri yüklemesi için kurulmuş bir platformdur. Asıl amacı müzik sanatı ile ilgilenen kişileri bir araya getirip, Dünya genelinde bir yarışma başlatacak olan Clovoice, kurulum sürecinin ilk adımları olduğu için, her ay birinci olan müzisyene gitar ödülü vermekte.
Asıl hedefi, her ay birinci olan müzisyene albüm çıkarmak olan CloVoice amatörleri profosyonelliğe götürmeyi hedeflemekte.
Kurucusu Mehmet Bilgin; ”Aslında CloVoice’de her ülke için ayrı yarışma başlatıp ülke ekosistemini geliştirebiliriz, Dünya nüfusunun %100’ü Müzik dinlemekte olup %85’i Müzik söylemekte yani bu şu demek oluyor ki, CloVoice Dünya Nüfusunun %100’üne hizmet verecek”
”Şuanda dünya geneline açılamıyoruz, çünkü eksik olan şey tanıtım bu tanıtım için elbetteki mevduata ihtiyaç bulunmakta, zaten ülkemizde girişimciligin zor yanıda bu olsa gerek DESTEK”
Aslında bu projeyi devreye sokmadan önce deneme süreci oluşturulup 5 aylık bir deneme süreci başlatılmış, bu deneme sürecinin başladığını sadece sosyal medyadaki çevresine bildirerek 5 ayın sonunda ortalama 45 bin sayfa gösterimine ulaşılmış.
İlgimizi çeken konulardan bir taneside web sitesinde sadece iki adet müziğin yüklenmesi ve müziğin bir tanesini kurucusunun yüklediği müzik.
”Bunun sebebi inançtır, insanları inandırmak çok zor olan bir bölümdür işte bu bölüm yatırım almaktan dahada zordur. Ben bu siteye istesem farklı kişiler adıyla binlerce şarkı yükleyebilirim, ve insanları yalan yollarla inandırabilirim ama benim amacım insanları kandırmadan bir yerlere ulaşmak.”

CloVoice İlerleyen Aşamalarda Albüm Çalışması Yapmayı Planlıyor, Peki Bu Albüm Çalışmaları İçin Anlaşmalı Bir Yapım Şirketi Mevcut Mu ?

”Soundcloud adlı dijital müzik paylaşım platformunda yüzlerce hatta binlerce TÜRK kullanıcılar mevcut ve bu kullanıcılar sanatçıların müziklerini remix yaparak oraya yüklemekteler, biz dediğimiz gibi ülke ekosistemini rahatlatacak bir strateji oluşturup remix yapan kişilerle iletişime geçip maaşlı bir şekilde hem remix yapması için profesyonel bir stüdyo oluşturup hemde müzik işlerini onlara devretmek istiyoruz. Yani CloVoice eğer her ülke için ayrı yarışmalar oluşturursa her ülke için birde stüdyo oluşturup başına bir müzisyeni yerleştirerek dünya pazarında hizmet verecek.”

İlk sen yorum yap!

Cevap ver