Küçük Ticaret Siteleri Kurulmadan Önce Bilmen Gerekenler

0
1228

Bir işletmenin web sitesinin olması çok önemlidir. Küçük ticaret siteleri yaparken küçük hatalara düşebilirsiniz yahut karşılaşabilirsiniz. Bunlar korkunç sonuçlara sebep olabilirler. Bundan dolayı sitenizin tasarımı çok önemlidir. Kötü tasarıma sahip bir web sitesi firmanızın imajını zedeleyebilir, kötü bir izlenim yaratabilir.

İşletmeniz için bir web sitesi oluşturmadan önce düşünmeniz gereken birçok ayrıntı vardır. Yapmanız gereken ilk şey, yapılan siteyi kiralamak mı yoksa kullanmak mı istediğinize karar vermektir. Bu sorunun cevabı nasıl ilerlememiz gerektiğini gösterecektir.  Peki hangi seçeneği seçmeliyiz ?

PARANIN TASARRUF EDİLDİĞİNDEN EMİN OLUN.

  • Kararınızdaki en büyük etkilerden biri muhtemelen maliyet olacaktır. Kendi web sitenizi oluşturmanın masrafı, faturadaki sıfır sayısı olduğunda oldukça yüksek olacak. Ödeyeceğiniz şeyleri alacağınıza dair bir soru yoktur, ancak sizin için ne ödeme de tam olarak web sitenizden ne istediğine ve kalitesine  bağlıdır. “Bir bütçe herkese uyuyor” diye bir şey yoktur.
  • Belki de karmaşık tarafta daha fazla olan bir web sitesi kurmak istiyorsunuz. Belki her biri kendi çocuk sayfalarınız olan ve görüntülenen içerik sayfasından sonra sitenizdeki diğer sayfalarla etkileşime giren sayfalar arıyorsunuz demektir.
  • Bu durumda, muhtemelen projenizin çılgınlaşmasını önlemek için dış yardım sözleşmesini yapmak istersiniz. Basit bir görevle başlamak, ancak başlangıçta düşündüğünüzden daha fazla katılımcılığa sahip olduğunu keşfetmek kolaydır.
  • Örneğin, önceden oluşturduğunuz birkaç ürününüz olduğunu düşünelim. Diyelim ki bir tanesi pazarlama otomasyonu için bir e-kitap. Tüketicileri dönüşüm hunisinden geçirecek e-posta seçimleri için kapılı içerikle doludur.
  • Bununla birlikte, ön ucundaki dönüşüm huninizi genişletmeniz gerekir, önemli ve sağlam bir bloga ihtiyacınız olacaktır. Blogunuzun cazip ve etkileşimli grafikler olması gerekir. Anketlerinize, bir Disqus eklentisine ve çarpıcı bir paylaşım çubuğuna ihtiyacınız olabilir.
  • Ürününüzü nasıl pazarlayacağınızı biliyor olsanız da, sağlam ve güzel bir blog geliştirmede bir deneyime sahip olmayabilirsiniz. Blogunuzu oluşturmak başarınızın anahtarıdır, bu yüzden kapılı içerik projeleriyle daha önce deneyim sahibi bir ekibe ihtiyacınız olacaktır. Bu durumda kendi başına her şeyi halletmekten çok yardım dışından kiralamak daha iyidir.

BUNU KENDİN YAPMAK İSTEYECEKSİN

Öte yandan, basit ve açık bir web sitesi isteyebilirsiniz. Bu durumda, kendi web sitenizi oluşturmak için neye ihtiyaç duyduğuna bakmanız size fayda sağlayabilir. Kendi sitenizi oluşturmanız sizin için en iyi seçenekse, bunu yaparak uzun vadede size zaman ve para kazandıracaktır.

Dahası, kendi küçük web sitenizi sıfırdan hazırlamak sonunda size daha büyük ve daha üstün bir yaratma becerisi kazandırabilir. Kendi başınıza başlayın ve bilgilerinizi geliştirin.

Gerçek şu ki, web tasarımı öğrenmek zor değildir. Pek çok kurs yanı sıra çevrimiçi olarak paylaşılan bilgiler var. En çok yardımcı olabilecek şey, sizi Java dilinde eğiten web tasarımı ve yaratımı üzerine bir derstir.

Java, bilgisayar yazılımının anladığı pek çok dilden biridir ve aynı zamanda en popülerlerinden biridir. C ++, tanıdık olabileceğiniz, iyi bilinen bir kodlama dili.

Web tasarımında ders almak sadece, kesinlikle yoluna girecek engelleri aşmanıza izin vermez. Kurslar ayrıca web siteniz için aksini düşünmediğiniz fikirler verecek. Kendinizi bu şekilde eğitmek, sitenizi oluştururken başarılı olmak için harika bir strateji olabilir.

Unutmayın, Web Sitelerini Oluşturma ve Bakım Zamanı Arttırıyor!

Zıplamayı seçip kendi web sitenizi kurmaya karar verirseniz, bunun zaman alacağını bilmelisiniz. Roma bir günde inşa edilmedi, web siteniz de olmayacak.

Web sitesinin tamamını sıfırdan oluşturmak zor ancak buna değer. Bir Java sertifikası alıp eğitim almak gibi ilk adımları atarsanız, sitenizde çalışmak için harcadığınız süreyi kolaylaştıracaksınız.

Neyin Önemi Var, Sitenizi Hata Ayıklama Planı Var mı?

Web sitenizi kendinize veya deneyimli bir web tasarımcısı ile kurmaya karar verip , sitenizi, sizin gibi çok hasta bir hasta gibi düşünmelisiniz.

“Hastalanmak” aşırı yükleme ve çarpışma şeklini alır. Bazen web siteleri, sunucu tarafından desteklenecek çok fazla trafik kazanır ve bu stresin nedeni sunucunun aşırı yüklenmesine ve çökmesine neden olabilir. Bazen, kodlamanızın (veya tasarımcınızın kodlamasının), sitenin çökmesine neden olan bir gecikme olabilir.

Bu olaylar gerçekleştiğinde ve düşündüğünüzden daha sık yaptığından, sitenizi hata ayıklamanıza izin verecek bir çözümünüz olmalıdır. Eğer bir firma tuttuysanız, şans onlar sorunu hemen atlayıp sizin için sorunla ilgilenmektir. Ancak, siteyi kendiniz kurduysanız, arabayla dolduğunda ne yapacağınızı bilmelisiniz.

Sıfırdan Şaşırtıcı Bir Şey Yaratmak Gurur Vermektedir

Orada birkaç kez tıklayarak ücretsiz bir site elde etmenize izin veren web sitesi oluşturma platformları var. Ancak bu platformlar (WordPress veya Wix gibi), izin verdiğiniz şey açısından çok sınırlı olma eğilimindedir.

Bu nedenle, kendi sitenizi oluşturabilme yeteneğinizin, kemerinizin altında olması çok büyük bir beceri. Kendi başına karşılaşabileceğiniz sorunları düzeltebilirsiniz. Uzun vadede bir ton para tasarruf edersiniz ve ayrıca kendi iki elinizle şaşırtıcı bir şey hazırlamaktan gurur duyarsınız.

Mutluluk paylaştıkça artar…

İlk sen yorum yap!

Cevap ver