Kemerleri Bağlayın! Yeni Grafik Tasarım Trendleri Geliyor!

0
3764

2017’nin baharına girmeye hazırlandığımız şu günlerde yeni yıl için, ilkbahar ve yaz ayları için grafik tasarımcılardan istenen yeni işlerde başucu okuması olarak size yardımcı olarak efsane bir içerik geliyor!

Diyeceksiniz ki ee biz hazırlandık, uyguladık müşterilere gönderdik diye. Sizlerde yaz ayı için tasarımlarında bunları kullanabilirsiniz. İşinize kısa süreliğine mola verip hemen içeriğimizin devamına da bir göz gezdirin.

retro-bu-yil-cok-ses-getirecekRetro bu yıl çok ses getirecek!

Evet yanlış duymadınız bu sene grafik tasarım trendlerinin başında retro yer alıyor. Retro yazı biçimlendirme, modern renk paletleri ve efekt uygulamaları ile bu yıl sizlere yol arkadaşlığı yapacak. Özellikle bu yıl geçmişte göze çarpan bir retro grafik ögelerini sadeleştirerek kullanmak oldukça popüler olacak. Geçen yıl içinde kullanılan bu tasarım modeli için bu sene daha yaratıcı retro tasarımları bekleniyor.

minimallik-ile-dinginligi-isinizde-yasayacaksiniz

Minimallik ile dinginliği işinizde de yaşayacaksınız.

Minimalizim akımı günümüzde hala etkisini sürdürüyor. Ancak 2017 yılında sesi daha çok çıkacak. Özellikle ilkbahar yaz ayları için tasarımcılar minimalizmi daha çok kullanacak. Renklerle birleşimini sağlayarak tasarımcılara sıcak havalarla ferahlık getirecek.

gercekcilik-bu-yil-yuzunuze-carpacak

Gerçekçilik bu yıl yüzünüze çarpacak.

Büyülü gerçeklik bu yıl sizlere fantastik bir izlenim yaratacak. Hayal gücüne inanan grafik tasarımcılar özellikle bu trendi çok beğenecek. Bol bol tasarımlarda kullanılması beklenen büyülü gerçeklik ile hayallerinizde yarattıklarınız daha rahat gerçeğe dönüştürebileceksiniz.

gif-pesimizi-birakmiyor

 

GIF, peşimizi bırakmıyor!

Gif geçtiğimiz yıllara damgasını vurmuş, müşterilerde olumlu sonuçlar doğurmuş ve oldukça ilgi çekmişti. Metin olmadan anlatmak istedikleriniz daha kolay anlatabileceğiniz gifler ile yüklenme süreleri ve ver kullanımlarını aza indirgenerek daha etkili verim yaratıyor. Çalışmak için özel yazılım gerektirmeyen gifler 2017’de çok yönlü olarak kullanılacak. Tasarımcılar modern pazarlamanın en çok zaman kıstasından sorun yaşarken gifler ile bu soruna kesin çözümler getirmiş olacaklar.

koyu-tipografi-kullanalim-icimiz-acilsin

Koyu tipografi kullanalım, içimiz açılsın(!)

Zaman, koşullar, globalleşmenin etkisiyle okuyucuların dikkatini dağıtmadan koruyabilmek çok zor hale geldi. Elbette bunda kuşakların etkisi de var. İşte 2017’de bu soruna çözüm olarak koyu renk tipografiler geliyor. Büyük, koyu ve heybetli fontlar kullanarak okuyucuları bu yıl da etkiniz altında tutabileceksiniz.  Sosyal medya içeriklerinde de bu yıl bu fontlara çok sık rastlayacağımız vurgulanıyor. Sosyal medya için zaman ve elinde tutmak çok zor olduğu için grafik tasarımcıların imdadına yetişecek güzel bir çalışma olacaktır.

Yazması bizden, uygulamaya dönüştürmesi sizden. 🙂 Renklerle hayal gücünüze yön vermeniz dileğiyle…

İlk sen yorum yap!

Cevap ver