İşaret Dili ve Sosyal Sorumluluk

0
4083
İşaret Dili ve Sosyal Sorumluluk

Türkiye’de tahmini olarak 3 Milyondan fazla işitme engelli vatandaşımız mevcut. Ve bu 3 Milyonu anlamayan yaklaşık 73 Milyon insan!

Bunun önüne geçmek için ilk başta okul projesi olarak ortaya çıkan ve daha sonra genel olarak sosyal sorumluluk projesi olarak devam eden bir oluşum var: Seni Anlamak İstiyorum!

İşaret DiliOnline Temel Kavramlar İşaret Dili” eğitimini web sitesi üzerinden ücretsiz olarak vermeye çalışan Seni Anlamak İstiyorum projesi gönüllü ordusu ile eğitim videolarını hazırlamaya başladılar. Kısa bir süre sonra herkes işaret dili eğitim videolarına erişebilecek.

Projede iki grup oluşmakta: gönüllü eğitmen, sosyal medya ve Ar-Ge ekibi diğeri ise öğrenciler.

Projenin web sitesi üzerinden Başvurular menüsü altında “Gönüllü Başvurusu Yap” ile eğitmen, sosyal medya ve Ar-Ge ekibine başvuru yapabilirsin. Yine başvuru menüsü altında “Eğitim Başvurusu Yap” sayfasından ise eğitim derslerine kayıt yaptırabilirsiniz.

Anlaşılır olması için ücretsiz olarak sunulacak olan eğitim videolarını eğitim için başvuru yapanlar görebilecek. Bunun için eğitim sınıfları olarak bilgi derecesine göre ayrılmış durumda. En iyi bile “Usta”, ilk defa öğrenecek olan ise “Başlangıç” kategorisindeki videolara erişebilecek.

Herkes için sosyal sorumluluk projesine bizde destek veriyoruz. Aşağıdan ilgili bağlantıları tıklayarak bilgi alabilir ve başvurularınızı yapabilirsiniz.

Proje Web Sitesi Gönüllü Başvurusu Yap | Eğitim İçin Başvuru Yap | Hakkında Bilgi

 

İlk sen yorum yap!

Cevap ver