Instagram Canlı Yayın ve Silinen Fotoğraf Paylaşma Özelliği Geldi!

0
2341

Instagram hız kesmeden yeniliklere devam ediyor. İlk Stories’i Snapchat’den çok güzel uyarlayan Instagram şimdi de Periscope’un tahtını sarsacak aleyna tilki gibi parmakla gösterilen iki özelliği daha yayına aldı.

Instagram resmi bloğundan yapılan duyuru ve telefonlarımıza gelen güncellemeyle 2 yeni özelliği daha yayına aldı.

Instagram Canlı Yayın

Canlı yayında bir şeyler paylaşmak ve bir de bunların erişilemez olmasını istiyorsanız bu özellik tam size göre, Stories kısmından tek buton ile canlı yayına geçebilir ve tüm takipçilerinizin stories alanında “live” görünerek onların sizi izlemesini sağlayabilirsiniz.

instagram-canli-yayininstagram-canli-yayin-stories

Paylaşımınız bittiği anda bu yayın uygulamadan tamamen siliniyor. Canlı yayına geçtiğiniz an da takipçilerinize bildirim gidiyor, ayrıca onların görebileceği yorumu pinleyebiliyorsunuz, dilerseniz yorumlara kapatarak yorum yapılmasını engelleyebilirsiniz.

Instagram Kendini İmha Eden Görsel Paylaşımı

Direkt mesajlar Instagram 80 milyon kullanıcıyken yayına alınan özellik ve şu anda Instagram 300 milyon kullanıcıya sahiptir. Direkt mesajlarda artık kendini imha eden görseller de paylaşabileceksiniz.

instagram-silinen-fotograf-paylasma-ozelligi instagram-silinen-fotograf-paylasma-ozellik

Yine Snapchat özelliklerinden biri olan bu silinen içerikler bu defa ispiyon özelliğini ile beraber geliyor biri ekran görüntüsü alırsa bu hareketinden haberdar olabiliyorsunuz yani bu kişiyi yakaladığınızda gönül rahatlığıyla engelleyebilirsiniz 🙂 Direkt mesajların aksine silinen görselleriniz arkadaşlarınız gördükten sonra onlarında telefonundan da silinmektedir.

Bu iki yeni özellik henüz herkese açılmayan özelliklerdir, gelecek güncellemeler ile birkaç hafta içersinde tüm kullanıcılara ulaştırılacaktır.

İlk sen yorum yap!

Cevap ver