HOUDINI İle Çarpıcı Manzaralar Yaratın!

0
1374

SideFx’ in 3D yazılım programı Houdini, dijital sanatçılara mükemmel deneyimler kazandırıyor. Programa tam anlamıyla hakim olmak oldukça zor olsa da belli bir aşamada bilgi sahibi olmak bile eşsiz tasarımlar yapmaya fırsat tanımasıyla oldukça önemli bir iş başarmanıza sebep oluyor. Ayrıca yeni güncellemeler ile Houdini, son zamanlarda kullanımı daha kolay hale geldi.

EROZYON DÜZENİ KULLAN

Erozyon düzeninde çalışırken, çözünürlüğü en düşükte tutup daha fazla ayrıntıya hakim olmanızı sağlayabilirsiniz. Bu sayede araziye daha fazla hakim olarak daha fazla ve daha etkili düzenlemeler elde edebilirsiniz.

TERAS KULLAN

Erozyon, ayrıntıları daha da uzaklaştırdığından teraslama yöntemi kullanmadan daha gerçekçi ve daha canlı arazi görüntüleri elde etmeniz oldukça zor olacaktır. Ayrıca çökelti yerleşimlerine daha fazla yer açtığı için araziniz çeşitlilik kazanır. Bu yüzden arazi yapımında teraslama yöntemi olmazsa olmazlarınız arasında yer almalıdır.

ARAZİ FRAKTALLARINI KARIŞTIR

Daha fantastik araziler için High Field düzeni ile çalışabilir ve arazinize kalite katabilirsiniz.

MASKELERİ KULLAN

Arazilerde yükseklik çalışırken en yakın arkadaşınız maskelerdir. Eğim ve yükseklik seçenekleriyle arazileri ve birden çok yüksekliği kendi hayal gücünüze özgü inşa edebilirsiniz. Erozyon düzeninde olduğu gibi maskeleme ile de arazi düzenine önemli şekiller verebilirsiniz.

Paylaş
Önceki içerikGoogle Poly
Sonraki içerikReklamın Atasözleri
Dijital dünya ile ilgili yeniliklere, haberlere ve bilgilendirici makalelere ulaşabileceğiniz platformdur.

İlk sen yorum yap!

Cevap ver