Grafik Tasarımcısının Gözü

1
1800

Grafik tasarımcısı günümüzün popüler mesleklerindendir. Grafik tasarımcısı dediğimiz kişi nasıl biridir? Yaptığımız tasarımlar kişiliğimizi yansıtmakta ve bir süre sonra mesleğimiz kişiliğimize yansımaktadır.

Hayatları Teknolojidir.

Grafik tasarım günümüzde %90’ını teknoloji ile ilgili bir iş. Grafik Tablet, Mac, Rahat kullanım sunan kalem ve mause gibi bir çok teknolojik ürünler grafik tasarımcılarını her zaman mest eder. Teknoloji’ye o kadar alışmışlardırki onları mağazada alışveriş yaparken görmek çok zordur daha çok online alışveriş veya en basit işi bile kendileri yerine yapan yada o işi kolaylaştıracak teknolojik cihazları gördüklerinde hayran kalıp fiyatına bakmazsızın almaktadırlar.

Daha Fazla Detay

Grafik tasarımcısı bilindiği gibi tasarımdaki yazıyı okumazlar fakat bir broşürdeki minik bir tasarım hatasını bile ilk bakışta fark eder ve içeriği okumaksızın o detaya takılarak ben olsaydım böyle yapardım diye mutlaka içlerinden hayal kurmaktadırlar.

Minimal Hayat Felsefesi

Az kelime ile çok şey ifade etmeyi, sade ve olabildiğince minimal tasarım yapmayı hayatlarında bir felsefe olarak belirlemişlerdir. Kaba gibi görünselerde lafı dolandırmazlar, abartıya gelemezler.

Yalnızlık Herşeydir!

Grafik tasarımcısı yalnız olmayı sever bu yüzden çok fazla arkadaşları yoktur çünkü kendisini anlayacak kişileri bulmak zordur onlar için fakat bu durumdanda çok şikayetçi değillerdir. Tasarımcı kulaklığını takıp müziğini açtığında onları rahatsız etmeyin ve başında dikilmeyin lütfen 🙂 Yaratıcı olmalarının sebebi yalnızlıklarından ve hayal etmeyi hiç bırakmakdıklarından gelmektedir.

1 Yorum

Cevap ver