Grafik Tasarımcılar Rüyadan Uyanıyor!

0
1948

Grafik tasarımcılar buraya bu içerikte sizi size anlatıyoruz! Sadece grafik tasarımcılar değil merak edenler sizi de içeriğimize davet ediyoruz.

Tanıdığınız grafik tasarımcıları anlayamıyor ya da size çok zor geliyorlarsa bu içerik sonunda bütün soru işaretlerine cevap bulacaksınız!

Grafik tasarımcılar çok şey ister. Emeklerine hayal güçlerini ekledikleri için anlaşılmak açıklamalardan uzaklaşmak ister. Bir bakışta anlamlandırabildikleri şeyleri anlamanızı beklerler. Tasarımlarında gösterdikleri özeni yaşantılarına da yansıtırlar. Fakat çalışırken ihtiyaç ve istekleri vardır. Bu ihtiyaçlarını biraya getirerek hayatları kolaylaştıracak tasarımlar için hazırlanan iş planlama ve süreçleri servisinden bahsedeceğiz. İş hayatlarına yaşanılan ortak problemlere çözüm olacak bu servis, hep istenilen fakat çözülemeyen sorunlara çözüm olarak karşılarına çıkıyor.

Şimdi bahsedeceğim başlıkları siz grafik tasarım yakınları daha iyi anlamanıza yardımcı olurken pek değerli grafik tasarımcılar için ise bir kurtuluş kapısı olacaktır.

Tasarım yaparken yaşanılan sıkıntılara çözüm üreten Birevision, doğru kullanıldığında gerçekten tasarımcıların eli ayağı olacak niteliktedir.

Selam revizyon!

Tasarımcıların en büyük sıkıntılarından biridir kendisi. Yapılan çalışmalar üzerinde defalarca değişiklik yapılıp hepsini farklı isimlerle kaydedip müşterilere sunuluyor. Geriye dönüp bakıldığında son tasarım1, son tasarım 2, ……. Son tasarım son gibi yığılıp giden dosyalar kalıyor. Yapılan bu çalışmalarda değişiklikler kontrol edilemiyor, kontrol etmek istediklerinde bütün tasarımlara tek tek bakıp zaman kaybediyorlar.

görsel

Bir projeyi o kadar güzel yönetirken zamanı yönetemiyorlar!

Projeye ne zaman başlandı? Ne zaman bitti? İş için ne kadar vakit harcandı? Revizyonlar ne sürede tamamlandı? Bunların hiçbirini tam olarak zamanlayamıyorlar. Hatta bazı zamanlarda müşteriye sunulan fiyata yönelik daha fazla zaman harcıyorlar ve sonunda para kazanmak yerine vakit kaybediyorlar.

Ne fırtınalar kopuyor içlerinde ama onlar hala beyin fırtınası yapıyor.

Yaptıkları tasarımları arkadaşlarına mail atıp fikir almaya çalışıyorlar bu sırada anlaşılmayan kısımlara sinirlenip kendi içlerinde fırtınalar kopmasına sebebiyet veriyor J ancak bunun yerine ortak bir platformdan herkesin yorumunu almak işlerini kolaylaştırdı. Her revizyon için mail almak onları daha çok boğarken bunun yerine brevision ile tamamen ortadan kaldırıyorlar. İşleri biraz daha rahat, fırtınalardan uzaklaşıyorlar J

dijimig-birevisionRevizyon mu? Artık halletmek daha kolay!

Yetiştirmeye çalıştığınız işler sarkacak diye endişe ediyorsanız hiç üzülmeyin. Sakin olun ve hemen birevisiona yönelin. Çünkü birevision ile iş arkadaşlarınızla paslaşabilirsiniz. Bu sayede müşteri memnuniyeti için işi zamanında bitirebilirsiniz. Geniş raporlama servisi sayesinde o iş için toplam harcanan süreyi hesaplayabilirsiniz. İş teslimi sonunda ücret paylaşımını ise daha rahat yapabilirsiniz.

Hesap mı? O işin hesabını müşteri yerine kendinize verin.

Müşteriye hesap vermek, geciken işi açıklamaya çalışmak onlar için o kadar zor ki, böyle zamanlarda yanlarına yaklaşmayı bile düşünemezsiniz. Ama artık korkmayın birevision buna da bir çözüm bulmuş. Hesap verme konusunda bazı zamanlarda yaptığınız iş tamamen çöp dahi olabiliyor. İşi bu duruma getirmeden önce yapılan çalışmayla ilgili zaman yönetimi yapıp, ne kadar süre harcadığınızı ve harcayacağınız görmek süreçleri düzenleyecek harika bir özellik olarak karşınıza çıkıyor.

Photoshop felaketine son!

Photoshop’un dondurduğu ve yaptığınız son 100 adımlık değişikliği kaybettiklerinde tamamiyle bir ejderhaya dönüştüklerini gördünüz mü hiç? Hah, görmediyseniz brevision buna da son veriyor. Son yedeği her zaman tutarak en azından gerçek dosyanın bozulmasını engeller ve kalınan yerden çalışmaya olanak sağlar.

Brevision, bu sağladığı kolaylıklar ile hem grafik tasarımcıları hem de yakınlarına oldukça kolaylık sağlayacaktır. Grafik tasarımcıları anlayamıyor, anlaşmalarınız zorlaşıyorsa hemen onları brevision ile tanıştırın, tanıştırın ki hem siz hem de güzelim tasarımcılarımız rahat bir oh çekebilsin. 🙂

Paylaş
Önceki içerikGrafik Tasarımcıların Dünyası
Sonraki içerikDergiler Neler Fısıldıyor?
İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisi. Araştırma ruhu ve pazarlamaya olan merakıyla çalışan, pazarlama stalkerı, Hazırladığı içerikler ile kendisi gibi meraklı pazarlamacı adaylarına yön vermek isteyen ve pazarlama bilimine gönül vermiş bir işletmeli adayı.

İlk sen yorum yap!

Cevap ver