Grafik Tasarımcılar 2017 Yılında Daha Çok Minimal Olacak!

0
1548

 

2017’nin 3. ayına veda etmeye hazırladık. Yani artık 2017 yılına iyice alıştık. Tarihlerden 2016’yı sileli uzun süre oldu. İş dünyası yeni yılın trendlerine çoktan hazırlandı hatta uygulamaya geçildi. Sektör globalleşmenin etkisiyle çağa hızlı giriş yaptı. Peki, grafik tasarımcılar, sizlerin 2017 trendleri nasıl gidiyor? 2017’de logo trendleri neler olacak merak etmiyor musunuz? Ya da siz çoktan işe koyuldunuz mu?

Hadi hep birlikte 2017 için hazırlanan, bomba gibi etki yaratacak görmeyenler için bir ufuk açıcı içerik ve görüp irdeleyenler için gözden kaçırılan trendleri irdeleyelim.

Öncelikle globalleşme demişken artık bir markanın olmazsa olmazı logodan oluşuyor. Logo başta müşteriye etki ettiği ve alım gücünü kuvvetlendirdiği için markalar tarafından büyük önem taşıyor.

Minimalleşmek, minimal yaşamak son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Bu sebeple bunu fırsata çevirmek isteyen markalar grafik tasarımcılarından bu yıl içerisinde minimal logo tasarlamalarını isteyecek.

Minimallik sadeleşmenin bir getirisi olarak ortaya çıkmıştır. Bu yılın başka bir trendi ise renk paletlerinde daha doğal daha soft renklerin kullanılmasını işaret ediyor. Yani daha önceki yıllarda canlı, parlak ve gözü yoran renklerin yerini 2017 de tam tersi doğal ve yumuşak renklerden oluşuyor.

Aynı zamanda renk paletlerinde tek veya iki renk kullanımında birinin ön plana çıkması hedefleniyor.

Sadeliğin içerisinde bir diğer unsur ise logolarda bu yıl el yazılarının ön plana çıkacak olmasını gösteriyor. Tercik edilecek log tasarımlarında bu yıl müşterilere daha samimi, sıcak ve doğallıkla etkilemeyi hedefleyen markalar el yazısını kullanacak.

minimal-logo-ornekleri

Ama yok ben el yazısını markama yakıştıramam bana daha canlılık getirecek şeyler lazım diyorsanız bu yılın bir diğer trendi kırık harflerden oluşuyor. Salaş ve doğallığın canlılıkla birleşmesini isteyen markalar için bu yıl kırık harfler de oldukça öne çıkacak.

2017 logo trendlerinin en güçlüsü belki de en yoğun tasarımlarından biri çizgilerden oluşacak. Çizgilerden meydana gelecek logolar hem ciddi hem de yaratıcı etkileriyle 2017 yılının en dinamik logo tasarımları olacak.

Minimallik, sadelik ve doğallıktan bahsetmişken geçen yıldan beri kullanılan vintage bu yılda önemini korumaya devam ediyor. Geçmişe özlemden bu kadar bahsederken elbette vintage kullanmadan olmazdı. Özellikle eskiye özlem ve x kuşağını etkilemek için kullanılan vintage tarzı oldukça önem taşıyor. Ancak dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de vintage olmaya çalışırken demode olmamaktır.

Amaaa yine en büyük iş grafik tasarımcıların zihninden geçiyor. 🙂

Uçsuz bucaksız hayal gücünüz için en azından 2017 yılı içerisinde aklınızda bulunması dileğiyle..

İlk sen yorum yap!

Cevap ver