Facebook Hedef Kitle Ağı

0
1785

Facebook, halihazırda mobil uygulamalar için kullanılan Hedef Kitle Ağı‘nı (Audience Network) artık dünya genelinde mobil siteleri de desteklediğini duyurdu!

Bu gelişme sayesinde yayıncılara, mobil web trafiğini etkili bir şekilde gelire çevirebilmeleri adına kişi odaklı hedefleme ve reklam formatlarını sunuyor. Bu sayede Facebook’taki 2,5 milyon reklamveren tek bir tıkla reklam kampanyalarını Facebook ve Instagram dışına taşıyarak mobil ekosistemdeki tüm insanlara ulaşma fırsatı tanıyor.

dijimig-facebook-hedef-kitle-agi

Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş, söz konusu yeni gelişmeyle ilgili şunları söyledi; “Mobil siteler hem geleneksel, hem de dijital yayıncılar için çok büyük bir trafik kaynağı. Örneğin ABD’de haber sitelerinin trafiğinin yaklaşık yüzde 40’ı mobil cihazlardan elde ediliyor. Bu çarpıcı rakamlara rağmen bugüne kadar bu trafiği gelire çevirme konusunda son derece yetersiz kalındı. Fakat duyurduğumuz bu güncellemeyle birlikte artık Hedef Kitle Ağı bu soruna oldukça etkili bir çözüm sunuyor. Artık yayıncıların kişi odaklı hedefleme ve reklam formatlarımızı kullanarak, herhangi ek bir kuruluma gerek kalmaksızın, mobil web trafiklerini etkili bir biçimde gelire çevirmelerine olanak sağlıyoruz. Söz konusu bu güncellemenin Türkiye’deki dijital yayıncılık ekosistemi üzerinde köklü bir etkisi olacağına ve Türkiye’deki yayıncıların daha etkili ve ilgili mobil reklam deneyimleri oluşturmalarına yardımcı olacağına inanıyorum.”

İlk sen yorum yap!

Cevap ver