En İyi 5 Sosyal Medya Araçları

0
4538

Artık her kişinin ve kurumun sosyal medya hesabı olması bizlerin yönetmesi açısından zorlaşır hale geldi. Kişisel hesabınız varsa buna şirket hesapları veya kendi oluşturduğunu bir sayfanın hesapları ekleniyor.

Sayılar arttıkça kullanmak ve yönetmekte bir hayli zorlaşıyor. Bu yüzden birden fazla sosyal medya hesabınızı kolayca yönetmenizi sağlayacak araçları sizler için derledik. Aşağıda en iyi 10 sosyal medya yönetim araçlarının listesini çıkardık.

buffer1- Buffer

En yaygın olarak ve büyük şirketler tarafından da kullanılan bizimde listemizin en başında Buffer ya da Buffer App var. Birden fazla hesabınızı bağlayabilir ve hepsini istediğiniz şekilde tek bir panelden yönetebilirsiniz. Buffer ilk olarak iki tane hesap eklemeyi sunmaktadır. İkiden fazla hesabı eklemek ücretli olduğu için 10$ gibi bir ödeme yapmanız gerekmektedir.

Buffer İncele

hootsuite2- Hootsuite

Amerika ve Avrupa’da en çok beğenilen sosyal medya yönetim araçlarından bir diğeri ise Hootsuite programıdır. Ücretsiz olarak dört hesabınızı ekleyebilirsiniz. Daha üzeri hesap eklemek için aylık olarak 9,99$ ödeme yapmanız gerekmektedir. Diğerlerinden farklı olarak bilgisayar üzerinden tasarladığınız Instagram görselini Hootsuite üzerinden planlayıp belirlenen saatte mobil cihazınızdan paylaşabilirsiniz. Büyük bir kolaylık sağlıyor.

Hootsuite İncele

ifttt3- IFTTT

Yine ciddi bie kullanıcısı olan ve kullanım sayısı oldukça fazla olan diğer bir program IFTTT. Özellik olarak ise WordPress blogunda yazılan bir yazıyı Facebook ve Twitter’da paylaşım olanağı da sağlanmaktadır. Toplam olarak 286 platformun bağlantılarını sağlayabilirsiniz. Tasarım ve kullanım açısından oldukça basit olan bu program şimdilik ücretsiz olarak sunulmaktadır. Büyük bir ihtimal ileride ücretli olabilir 🙂

IFTTT İncele

sprout-social4- SproutSocial

Birden fazla platformdaki hesaplarınızı yönetmenize ve raporlamanıza olanak sağlayan bir sitedir. Raporlama olarak takipçilerinizin cinsiyet, yaş, ülke gibi bir çok analizlerine ulaşabilirsiniz. Her bir hesabınız için ayrı ayrı analiz, topla, çıkar, böl yapmanıza gerek kalmayacaktır. Kendi içerisinde 3 farklı fiyatlandırmaya sahip olan SproutSocial ilk 30 günde ücretsiz kullanamıza izin vermektedir.

SproutSocial İncele

raven5- Raven

Orta ölçekli olarak kullanılan bu program yönetim araçları arasından  SproutSocial ve Hootsuite’e benzemektedir. Ayrıca SEO aracı olarakta kullanılabilmektedir. SEO, sosyal medya ve raporlama gibi özellikleri bir arada sunmayı başarak Raven 30 günlük deneme sürümünü kullanılara sunmaktadır. İki farklı ücretlendirmesi bulunan Raven’ın fiyatları ilk etap olarak çok pahalı gelebilir. Ama değer de 🙂

Raven İncele

Diğer kullanım araçlarını da daha detaylı olarak sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

İlk sen yorum yap!

Cevap ver