2017’yi Ele Geçiren En İyi 9 Tasarım Eğilimi

0
2090

2017 Yılında bir çok tasarım trendi devam etmekte fakat en revaçta olanlar cesur renkler, desenler ve nostalji dolu. 2017’de öne çıkan 9 tasarım eğilimi içeriğimize göz atalım.

1. Eskiz
Elle çizilen elemanlar
Bu, markaların daha otantik görünmesini isteyen genel bir trend çizer. Elle çizilmiş logo, görseller tasarımın kişiselleştirilmiş ve hazırlanmış görünmesine yardımcı olur.
2. Modern Retro
2017, daha basit bir zamana geri atmakla  ve bazı retro-ilham logolarından daha iyi bir yol değil mi? Bu eğilim onlarca yıl boyunca uzanmakta ve tanıdık görünümünü yeniden canlandırmakla ilgilidir. Kalın, engebelli yazı tiplerini veya daha eski bir hisse sahip bazı yazı tiplerini kullanın.
3. Canlı Renkler
Parlak renkler!
2017’de renkler daha parlak, canlı ve sıcak oluyor. Sherbet düşünün! Günbatımı düşünün! 90’lı yılların kayak ceketlerinin düşünün.. Her şey bu sene oluyor. Parlak ama yine de hoş renkli şeyler istiyorsanız, Pantone yılın 2017 rengini Greenery olarak adlandırdı.
4. Şekiller
Geometrik şekiller
Çizgiler ve şekiller ekleyerek tasarımınıza renk katabilir ve minimal bir tasarım oluşturabilirsiniz.
5. Fotoğraf Düzenleme
Degrade görüntüleri
2017’de sıkça gördüğümüz cesur renkler ile renk geçişleri yaptığınız tasarımları çok farklı boyutlara getirebiliyor..
6. Doygun Renkler
Fotoğraflarınızdaki doğal bulunan renkleri kullanarak görselinizin renklerini canlı tutun. Bu aynı zamanda görüntünüzdeki zengin ve dikkat çekici olacaktır.
7. Fotoğrafçılık
90’lar tarzı ve samimi çekimler
90’lı yılların başında gelen en önemli yılı nostalji polaroidler. Yaptığınız tasarımlarda kullanacağınız fotoğraflar için daha çok samimi görünen ve daha az pozlanmış çekimler istemelisiniz.
8. Düzen
Modüler düzenler
Broşürlerden afiş tasarımlarınıza kadar her şeyi modüler düzenlerle modern çağa getirin. Zarif görünümlü olmanın yanı sıra, metin ve görüntünün parlayacağı kendi alanlarında verdiği vurgulamanın harika bir yoludur.
9. Katmanlı Fotoğraflar ve Metin
Bu görünüm hakkında süper heyecanlıyız, çünkü tasarımınıza yeni ve görsel açıdan ilgi çekici bir şekilde boyut katıyor. Metin ve fotoğraflar, resmin bölümlerini metin üzerinde katmanlayarak etkileşime girer ve gerçekçi, dikkat çekici bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz.
Mutluluk paylaştıkça çoğalır 🙂

İlk sen yorum yap!

Cevap ver